4rda.slovak_jpg

All Around – drezúrne disciplíny na MSR 2016

30.9.2016 Galanta

prihlasovanie 

V prípade, že jazdec začne pretekať v sezóne 2016, teda od 1.1. 2016 ako 17-ročný, má právo pretekať na MSR v triede MLÁDEŽ.

V disciplínach SAH, WP, WH môže nominovaný pretekať jen na jednom koni.

Na MSR môže nominovaný jazdec pretekať v danej disciplíne len v jednej triede.

Jednoručné vedenie koňa staršieho ako 6 rokov, vrátane, je na MSR povinné dňom dovŕšenia 15 rokov u jazdca.

Jednoručné vedenie, u jazdcov starších ako 15 rokov, je na MSR povinné dňom dovŕšenia 6 rokov veku koňa.

 

PROGRAM
Piatok 30.septembra 2016 
8:00      Prezentácia    
10:00    Showmanship at Halter M/O   Dekorácia MSR M/O  
11:30     Western Pleasure M/O Dekorácia MSR M/O    
13:00     Western Horsemanship M/O  Dekorácia MSR M/O    
16:00     Trail M/O  Dekorácia MSR M/O    

msr

 

ZOZNAM NOMINOVANÝCH NA MSR All Around – drezúra 30.9.2016 Galanta

 

Showmanship at Halter MLÁDEŽ

Westernliga Slovensko

 

1. Laura Árestová – Hattatittlla 21
2. Tamara Hamorova – Logen 19
3. Tereza Pellerová – Queen Impressive 16
4. Jana Zápražná – Lovely Sunshine 5
5. Viktória Bartošová – Pepitas Wind Mover 4
6. Laura Semešová – Jess Rooster 3
7. Filip Žiak – Revual Rock Skipp Ken 2
8. Bea Černíková – TNT Little Legend 2
9. Kristína Kovačičová – TNT ADALID ENAMORADA 1
10. Evička Vantoortelboom – Rocky Diablo Bar 1

SAWRR

Simona Kunovičová – Be my Fox

Patrícia Hubová – Delton Delight Boy

 

Showmanship at Halter OPEN

Westernliga Slovensko

1. Adriana Hubová – Delton Delight Boy 19
2. Martina Koniarova – Kam Haven For Hannah 15
3. Zuzana Bobríková – Sunny Star 11
4. Valentina Pellerova – Queen Impessive 9
5. Patrícia Hubová – Mr. Tori Ross 8
6. Lucia Ráczová – Shiner Zippo Glow 6
7. Laura Árestová – Rocky Diablo Bar 5
8. Natalia Hrachalova – Kam Honey Mile 5
9. Lenka Nagyová – Jess Rooster 4
10. Mária Tekulová – Sofia 3

SAWRR

1. Lenka Beňadiková
Zippi Toly Expresso
2. Simona Kunovičová
Be My Fox
3. Zuzana Klačanská
RM Playboys Gaia
4. 177 Patrícia Helena Hubová
Delton Delight Boy
5. 1004 Anna Jankovičová
Johny Georgy
6. 69 Lenka Beňadiková
MISS FROOZEN ROOSTER
7. 921 Zuzana Stanová
Bar Andy Star
 Western Horsemanship Mládež

Westernliga Slovensko

1. Tereza Pellerová – Queen Impressive 26
2. Tamara Hamorova – Logen 24
3. Laura Árestová – Hattatittlla 15
4. Bea Zborníková – ElisabethToriKid 6
5. Zuzana Stanová – Bar Andy Star 4
6. Nikola Jantáková – TNT Spirit Of Tatanka 3
7. Jerguš Celec – Pejick Jack Chick Chex 2
8. Natália Kopčeková – Kam Classic Butterfly Skip Ken 2
9. Natália Križanová – Sydney’s Pretty Dream 2
10. Saška Kučírková – Crystal Hickory 1

SAWRR

1. 177 Patrícia Helena Hubová
Delton Delight Boy
2. 80 Simona Kunovičová
Be My Fox
3. 899 Daniela Krabáčová
JACK SANTOS
4. 967 Daniela Krabáčová
Jeronimo H
5. 369 Viktoria Bartošová
Pepitas Wind Mover
6. 1180 Ivana Hamarová
Kam Cocco Chanel

 

Western Horsemanship OPEN

Westernliga Slovensko

1. Dominika Chmelarova – Huron 29
2. Martina Koniarova – Kam Haven For Hannah 19
3. Zuzana Hergezelová – Melanie 12
4. Zuzana Bobríková – Sunny Star 11
5. Peter Tóth – Ašra 11
6. Filip Žiak – Revual Rock Skipp Ken 5
7. Valentina Pellerova – Queen Impessive 5
8. Romana Štefunková – Rasputin 4
9. Nela Martincová – Don Corleone 3
10. Nikola Krnáčová – Snowman Peppy Lena 3

 SAWRR

1. 1018 Lenka Beňadiková
Zippi Toly Expresso
2. 137 Simona Švajdová
Lussi
3. 430 Zuzana Klačanská
RM Playboys Gaia
4. 885 Veronika Vargová
Kam Hercule Poirot
5. 967 Daniela Krabáčová
Jeronimo H
6. 1216 Veronika Prekopová
Foxie Chic Please
7. 450 Zuzana Sitárová
Zippi Toly Expresso
8. 1139 Veronika Prekopová
Poco King Bubba
9. 69 Lenka Beňadiková
MISS FROOZEN ROOSTER
10. 759 Mária Mihoková
Hot Dennis Spark
Western Pleasure Mládež

Westernliga Slovensko

1. Tamara Hamorova – Logen 19
2. Tereza Pellerová – Queen Impressive 19
3. Laura Árestová – Hattatittlla 13
4. Bea Zborníková – ElisabethToriKid 10
5. Nikola Jantáková – TNT Spirit Of Tatanka 5
6. Natália Kopčeková – Kam Classic Butterfly Skip Ken 5
7. Diana Mikulášová – Revual Rock Skipp Ken 1
8. Natália Križanová – Sydney’s Pretty Dream 1
9. Marína Miňová – Peppys Summer Star 1
10. Karolína Križanová – Kam Classic Boy 1

SAWRR

1. 177 Patrícia Helena Hubová
Delton Delight Boy
2. 967 Daniela Krabáčová
Jeronimo H
3. 877 Nikola Jantáková
TNT Spirit of Tatanka
4. 899 Daniela Krabáčová
JACK SANTOS
5. 921 Zuzana Stanová
Bar Andy Star
6. 1072 Ivana Hamarová
Double Delmaso
7. 1180 Ivana Hamarová
Kam Cocco Chanel
8. 369 Viktoria Bartošová
Pepitas Wind Mover
Western Pleasure OPEN

 Westernliga Slovensko

1. Dominika Chmelarova – Huron 22
2. Zuzana Hergezelová – Melanie 21
3. Peter Tóth – Ašra 19
4. Zuzana Bobríková – Sunny Star 12
5. Martina Koniarova – Kam Haven For Hannah 10
6. Filip Žiak – Revual Rock Skipp Ken 9
7. Adriana Hubová – Delton Delight Boy 7
8. Martina Lackova – Peppy Bull Pistols 6
9. Kristína Dúbravská – Kam Classic Boy 5
10. Elenka Haitmanová – Mr. Tori Ross 3

SAWRR

1. 137 Simona Švajdová
Lussi
2. 1004 Anna Jankovičová
Johny Georgy
3. 1018 Lenka Beňadiková
Zippi Toly Expresso
4. 430 Zuzana Klačanská
RM Playboys Gaia
5. 69 Lenka Beňadiková
MISS FROOZEN ROOSTER
6. 885 Veronika Vargová
Kam Hercule Poirot
7. 1216 Veronika Prekopová
Foxie Chic Please
8. 899 Daniela Krabáčová
JACK SANTOS
Trail Mládež

Westernliga Slovensko

1. Laura Árestová – Hattatittlla 33
2. Tereza Pellerová – Queen Impressive 21
3. Tamara Hamorova – Hurón 20
4. Filip Žiak – Revual Rock Skipp Ken 10
5. Tamara Hamorova – Logen 6
6. Lucia Lutišanová – Pejik Jack Chic Chex 5
7. Laura Hadnaďová – Paris Di Diablo 3
8. Marína Miňová – Peppys Summer Star 3
9. Bea Zborníková -ElisabethToriKid 3
10. Sima Holotova – Al Kahira 2

SAWRR

1. 899 Daniela Krabáčová
JACK SANTOS
2. 177 Patrícia Helena Hubová
Delton Delight Boy
3. 967 Daniela Krabáčová
Jeronimo H

 

Trail OPEN

Westernliga Slovensko

1. Dominika Chmelarova – Huron 23
2. Zuzana Hergezelová – Melanie 22
3. Zuzana Bobríková – Sunny Star 10
4. Valentina Pellerova – Hattatittlla 7
5. Martina Skalová – Sany 4
6. Veronika Uhlárová – Tika 4
7. Simona Miakičová – Im Lucky Luck 4
8. Vierka Zavodna – rm smart gypsy chic 3
9. Peter Tóth – Ašra 3
10. Radka Kráľová – White Boy MDM #668703 3

SAWRR

1. 137 Simona Švajdová
Lussi
2. 1018 Lenka Beňadiková
Zippi Toly Expresso
3. 789 Veronika Prekopová
Jeronimo H
4. 1216 Veronika Prekopová
Foxie Chic Please
5. 430 Zuzana Klačanská
RM Playboys Gaia
6. 450 Zuzana Sitárová
Zippi Toly Expresso

msr

 

Vážení jazdci.

Rovnako ako minulý rok, tak aj v sezóne 2016 sa Western liga Slovensko (WLS), SAWRR a Putovný Pohár (PP) rozhodli spojiť svoje sily a zorganizovať spoločne vrcholné podujatie sezóny

Majstrovstvá Slovenskej republiky vo westernovom jazdení 2016 (MSR)

17.- 18.9.2016 v Trenčianskej Závade (reining)

30.9. – 2.10.2016 v Galante (drezúra, rýchlostné disciplíny, pracovné disciplíny)                                                   Nominovaní budú najlepší desiati jazdci v danej disciplíne, triede a za danú asociáciu, čiže tí, ktorí na záver šampionátu SAWRR, PP a WLS budú v súčte bodov na prvých desiatich priečkach  v jednotlivých asociáciách v jednotlivých disciplínach a triedach. Titul Majstra Slovenska bude udelený v každej disciplíne v triede Mládež (do 18 rokov), triede OPEN (nad 18 rokov), v pracovných disciplínach aj Green Rider (jazdci, ktorí pretekajú prvé 3 sezóny a kone, ktoré pretekajú prvú sezónu), či Non Pro v Reiningu.

Disciplíny a možnosti nominácie cez jednotlivé organizácie

logowsl
  • Showmanship at Halter – OPEN, Mládež
  • Western Horsemanship – OPEN, Mládež
  • Western Pleasure – OPEN, Mládež
  • Trail – OPEN, Mládež
  • Reining All Ages /kone bez rozdielu veku/- OPEN, Mládež
  • Pole Bending – OPEN, Mládež
  • Barrel Race- OPEN, Mládež
  • Cattle Penning – OPEN, Mládež
  • Team Penning – OPEN
  • Ranch Roping – OPEN

sawrr

  • Showmanship at Halter – OPEN, Mládež
  • Western Horsemanship – OPEN, Mládež
  • Western Pleasure – OPEN, Mládež
  • Trail – OPEN, Mládež
  • Reining All Ages /kone bez rozdielu veku/ – OPEN, Mládež, Green Rider, Non Pro
  • Reining Junior /kone do 5 rokov/- OPEN
  • Reining Senior /kone nad 5 rokov/- OPEN
  • Pole Bending – OPEN, Mládež
  • Barrel Race – OPEN, Mládež
  • Cattle Penning – OPEN, Mládež, Green Rider
  • Ranch Sorting – OPEN, Mládež, Green Rider
  • Team Penning – OPEN, Green Rider
  • Team Sorting – OPEN, Green Rider
  • Trailer Loading – OPEN
  • Calf Roping – OPEN
  • California Ranch Roping – OPEN, Green Rider
  • Ranch Roping – OPEN, Green Rider
  • Calf Branding – OPEN

pp

  • Pole Bending – OPEN, Mládež
  • Barrel Race – OPEN, Mládež

V prípade, že sa štartovná dvojiica kvalifikovala vo viacerých asociaciách /SAWRR, WLS/, registruje sa na MSR len cez jednu z nich, postupuje za asociáciu, kde sa umiestnila na najvyššom mieste v poradí. Zároveň tým uvoľnuje miesto dalšej jazdeckej dvojici v poradí.  V prípade zhodnosti bodov, rozhoduje vyšší počet účastí na pretekoch v danej asociácii. V prípade zhodnosti bodov aj počtu pretekov, rozhoduje lepší dosiahnutý čas, alebo skóre. PP nominuje postupujúcich individuálne z kategórie Open, Open-profi a Junior. Kvalifikácie na MSR budú zverejnené dostatočne vopred.

Titul Majstra Slovenskej republiky može získat len občan SR, prípadne cudzí štátny prislušník s trvalým pobytom v SR.

Podmienky výstroje jazdca i koňa sú jednotne stanovené výhradne v pravidlách WLS a SAWRR, rovnako ako podmienky pre platné očkovania. Interval testov na infekčnú anémiu bude stanovený podľa aktuálne platného nariadenia Štátnej veterinárnej správy najneskôr 21 dní pred termínom konania podujatia, nebude však viac ako 6 mesiacov.

Podrobnejšie informácie týkajúce sa kvalifikácie nájdete na stránkach jednotlivých asociácií:Pracovné disciplíny a reining pod záštitou SAWRR na www.eurorodeo.eu a www.sawrr.sk a www.putovny-pohar-vo-westernovom-jazdeni.sk

Drezúrne disciplíny pod záštitou WLS na www.westernliga.sk a app.westernliga.sk

Tešíme sa na westernovú sezónu 2016

Peter Dobeš za SAWRR

Peter Černý za WLS

Attila Fazekaš, Róbert Láng za PP


by